5 התקלות הכי נפוצות בטאבלט וכיצד לפתור אותן

טאבלט, מתקדם ומתוחכם ככל שיהיה, סובל גם הוא מתקלות שונות, בדומה למכשירים אלקטרוניים אחרים. חלק מהתקלות ניתנות לתיקון באופן עצמאי ותיקונן איננו מצריך ידע מקדים או שימוש בציוד מיוחד, ואת חלקן ניתן לתקן אך ורק במעבדת תיקונים, דבר

הנעשה על ידי טכנאי מוסמך בעל ידע וניסיון בתחום.

הנה סקירה קצרה על 5 התקלות הכי נפוצות בטאבלט וכיצד לפתור אותן:

1. מסך שבור – התקלה הנפוצה הזו יכולה להשפיע באופן ישיר על אופן השימוש בטאבלט ולעיתים אף לא לאפשר אותו. במקרים של מסך שבור, יש לפנות ישירות למעבדת תיקונים לצורך החלפתו. החלפת המסך איננה אפשרית באופן עצמאי ומצריכה פנייה אל המומחים בתחום. מסך הטאבלט מורכב משני חלקים: ממסך מגע וממסך תצוגה. רק טכנאי מוסמך ידע כיצד להפריד ביניהם ולהחליפם במסך חדש ותקין.
2. שקע טעינה שבור – גם כאן מדובר בתקלה נפוצה, המצריכה אף היא פנייה למעבדת תיקונים. שקע הטאבלט כולל מנגנון רגיש מאד, הנוטה להיפגע בקלות. שבר בשקע הטעינה של הטאבלט איננו מאפשר הטענה מלאה ותקינה ומצדיק את החלפתו בשקע טעינה חדש.
3. גרסה לא עדכנית – אחת לכמה חודשים מתעדכנת גרסת המכשיר בגרסה חדשה ומתקדמת יותר. טאבלט עם גרסה שאיננה חדשה ועדכנית עשוי לסבול מתקלות שונות. כדי לעדכן גרסה בטאבלט יש לחבר אותו ישירות אל המחשב ולהוריד תוכנה בשנת Kies. אפשרות נוספת היא להשתמש בתוכנה בשם FOTA, הרלוונטית למכשירי טאבלט מתקדמים יותר ומאפשרת עדכון גרסה ללא חיבורו של הטאבלט אל המחשב אלא רק על בסיס האינטרנט האלחוטי.
4. הטאבלט אינו מתחבר לאינטרנט – מדובר בתקלה נפוצה ומטרידה מאד. מי שמשתמש בטאבלט שלו לא מעט, עשוי להיתקל בתקלה הזו בכל שלב, בין אם מדובר בטאבלט חדש ובין אם בישן יותר. ישנן פעמים בהן הטאבלט האישי איננו מתחבר אל האינטרנט בבית, אך כן מצליח להתחבר אל האינטרנט בבית הקפה או אפילו אצל השכן שבקומה העליונה. במקרה כזה כל מה שנותר לעשות הוא לשנות את ערוצי השידור שבראוטר הביתי, כדי לאפשר גישה לאינטרנט. מי שאיננו יודע לעשות זאת, יכול להתקשר לספק האינטרנט שלו ולבקש ממנו הנחיות כיצד מבצעים זאת.
5. הטאבלט נתקע ואיננו מגיב – התקלה הזו מעיקה ומטרידה: טאבלט שנתקע ואיננו מגיב, בין אם באמצע גלישה באתרים מעניינים, בעת צפייה בסרט או אפילו בעת האזנה למוסיקה, יכול לגרום לנו לא מעט עוגמת נפש. כתוצאה מכך, מתעורר בנו רצון למצוא פתרון מהיר, ולו כדי לשוב ולהשתמש בטאבלט כמה שיותר מהר, ובעיקר ללא תקלות מיותרות. במקרים כאלה, שבהם הטאבלט נתקע ואיננו מגיב לשום פעולה, יש לאתחל את המכשיר. אתחול הטאבלט מתבצע על ידי לחיצה בו זמנית על שני כפתורים: על כפתור Home ועל כפתור Power. לאחר הלחיצה על שני הכפתורים, המכשיר ייכבה ויידלק מחדש.